اهمیت خدمات پشتیبانی سایت:

این روزها با گسترش تکنولوژی و آنلاین شدن کسب و کار ها لزوم حضور در فضای مجازی و طراحی سایت و خدمات پشتیبانی سایت بیش از گذشته  احساس می شود ، سایت های گوناگون از نظر انواع نیاز کاربر هایشان به دو دسته ی ایستا و دینامیک تقسیم می شوند .

در طراحی سایت ایستا  محتویات سایت فقط یکبار برای مدت زمان طولانی تهیه و ارائه می شود ،  این نمونه از سایت ها تنها برای معرفی استفاده می شوند ، سایت هایی که مطالب آن ها مدت ها ثابت می باشند و نیاز به تغییر یا به روز رسانی ندارند. خدمات پشتیبانی سایت در این دسته از سایت ها فعالیت محدودی دارد و ممکن است تا مدت ها نیازی به پشتیبانی یا ادمین سایت نباشد.

و اما سایت های دینامیک ( پویا) ، سایت هایی هستند که  محتوا در آنها ثابت نیست و لازم است محتوا به صورت مداوم در آنها بروز رسانی شود . در این گروه از سایت ها برنامه نویس سایت باید فضا و شرایطی را طراحی کند تا به واسطه آن پویا سازی سایت امکان پذیر باشد به بیانی دیگر پشتیبانی از سایت در سایت های دینامیک از اهمیت بسیاری برخوردار است.

پشتیبانی سایت اهمیت خدمات پشتیبانی سایت در دنیای مدرن امروز بیش از گذشته مطرح می باشد،  پیشنهاد می کنم قبل از این که از این موج عقب بمانید اطلاعات و دانش خود را  در این حوزه افزایش دهید.

خدمات پشتیبانی سایت:

هر سایت برای طراحی شدن نیاز به بخش های مختلفی دارد که این عملیات توسط فرد یا گروهی از افراد اتفاق می افتد که دانش و اطلاعات تخصصی در این زمینه را دارند ، پس از طراحی و آماده شدن سایت امکان رخ دادن خطاها و مسائل وجود دارد و این مشکلات تنها با پشتیبانی پیوسته ی سایت قابل تشخیص و حل می باشد.

پشتیبانی هر سایت شامل موارد زیر می باشد :

1-افزایش سرعت پاسخگویی به درخواست کاربر های سایت

2- آموزش و راهنمایی کامل و جامع مسئول سایت

3-افزایش سرعت اجرایی شدن بخش های مختلف سایت

4-تنظیم و تولید دائمی مقاله ها و تولید محتوا

پشتیبانی سایت(وبمستر)

تمام کسانی که کسب و کار خود را در صفحات وب راه اندازی می کنند ، نیاز به گونه ای از خدمات پشتیبانی سایت دارند تا افراد متخصص در این حوزه با پشتیبانی پیوسته از سایت آنها امنیت و کارایی سایت را بالا نگه دارد. پشتیبانی سایت توسط یک پشتیبان سایت (وبمستر) انجام می شود که یکی از مهارت های او طراحی سایت و برنامه نویسی می باشد ، یک پشتیبان سایت به طور مداوم به بررسی نکات زیر می پردازد:

-بررسی لینک های موجود در سایت و اطلاع از عملکرد صحیح آن

-تلاش برای افزایش بازدید از بخش های کمتر دیده شده توسط کاربران

-مشخص کردن برنامه زمانی منظم برای ارسال محتوا

– برگزاری نظرسنجی در مورد بخش های مختلف سایت مثل سرعت و ظاهر و محتوا ارائه شده

یک پشتیبان سایت تمام موارد بالا را با توجه به نوع سایت ارائه خواهد داد برای مثال پشتیبانی سایت های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند

پشتیبانی وبسایت ووردپرس با سایت های PHPو ASP متفاوت است و بنا بر ساختار هایشان به شیوه های گوناگون انجام می پذیرند.

وبمستر ، پشتیبانی وبسایت پشتیبانی سایت ، در زمان های مختلف  تمام علائم حیاتی سایت شما را چک می کند تا شما از زنده بودن و پویا بودن سایت خود مطمئن شوید.

نگهداری سایت:

یکی از جزئی ترین خدمات پشتیبانی سایت بحث مهم نگهداری سایت می باشد نگهداری سایت به شیوه های مختلفی امکان پذیر است که هر فرد به راحتی می تواند آن را آموزش ببیند . فراموش نکنید یکی از راه هایی نگهداری سایت بدون اینکه زمان زیادی را از خودتان صرف کنید استخدام یک وبمستر یا همان پشتیبان سایت می باشد شما می توانید با پرداخت هزینه پشتیبانی ، تمامی مراحل زیر را به یک وبمستر حرفه ای بسپارید و با نظارت بر عملکرد سایت از پیشرفت سایت خود اطمینان حاصل کنید .

1-بررسی ظاهر سایت

به هنگام ورود کاربر به هر سایت اولین چیزی که با آن مواجه می شود شکل و ظاهر سایت است اگر شما به دنبال دیده شدن بیشتر سایت خود و افزایش بازدید  آن هستید باید به ظاهر توجه ویژه ای داشته باشید و هر چند مدت یکبار با تغییر شکل و شمایل سایت از سایت خود نگهداری کنید.

2-داشتن محتوای پویا

اگر سایت شما در دسته ی سایت ها ی دینامیک و پویا قرار دارد.شما باید محتوای خود را بروزرسانی کنید تا مخاطب هایی که به واسطه ی سرچ کلمات مورد نظرشان به سایت شما مراجعه کرده اند با مطالب جدید و جذابی روبه رو شوند

3-تست سرعت

سرعت سایت شما به عوامل متعددی بستگی دارد و با توجه به این که سرعت سایت تاثیر بسیاری در سئو سایت دارد ، باید به منظور خدمات پشتیبانی وبسایت به آن توجه بیشتری داشته باشید در دنیایی که انسان ها در کسری از زمان به تمامی اطلاعات مورد نظرشان دست پیدا می کنند  اگر شما توجه ای به سرعت سایت تان نداشته باشید نمی توانید بازده ی خوبی را دریافت کنید .سرعت هر سایت ممکن است به مرور زمان مثلا با افزایش ترافیک در سایت کاهش پیدا کند .

هزینه پشتیبانی ، هزینه ادمین سایتیکی از موارد نگهداری سایت تست سرعت سایت و بررسی میزان ترافیک آن می باشد که در دنیای امروز از اهمیت بالایی برخوداراست .

هزینه پشتیبانی سایت:

هزینه پشتیبانی سایت به عوامل متعددی بستگی دارد که به خدمات ارائه شده و حتی زمان هایی که یک پشتیبان برای این پشتیبانی صرف می کند بستگی دارد.

 

ادمین سایت:

ادمین ( مدیر سایت) کسی است که نگه داری و مدیریت آن را بر عهده دارد یکی دیگر از خدمات پشتیبانی سایت مربوط به ادمین وبسایت می باشد ، مدیر وبسایت نقش بسیار مهمی را در پیشبرد اهداف بیزنس ایفا می کند و وظیفه مدیریت بخش های مختلف را بر عهده دارد .چند نمونه از مهم ترین وظایف ادمین در زیر آمده است:

-مدیریت تیم تولید محتوا به منظور ارائه محتوای سئو شده

-انجام کار هایی که به افزایش ترافیک سایت منجر می شود

-کسب اطلاعات درباره ی کاربران سایت و آگاهی از نیاز آن ها

-ایجاد تعامل با کاربران سایت

-توسعه

خدمات پشتیبانی سایت و به روز نگه داشتن امکانات سایت ادمین سایت با مدیریت کردن بخش های مختلف می تواند ارتباط سازنده ای بین صاحبان سایت و کاربران ایجاد کند تا اهداف سایت یکی پس از دیگری به وقوع بپیوندند.

روند طراحی سایت ، پروسه طراحی سایت

سئو و تکنیک های مهم برای سئو سایت