طراحی وب سایت

امروزه یکی از ملزومات فعالیت بدون مرز، داشتن وب سایت است. در واقع می توان گفت وب سایت یکی از سفیران برند می باشد که به وسیله آن می توان تمام ارزش‌ها و ویژگی های منحصر به فرد برند خود را به مخاطب القا نماییم و باعث ایجاد حس وفاداری نسبت به برند شویم. این در صورتی است که مدیران کسب و کار به وب سایت ها صرفا به عنوان ابزاری برای معرفی و افزایش فروش سازمان خود می نگرند

فروش اینترنتی

فروش اینترنتی که در سالهای اخیر در کشور ما رشد خوبی داشته است را می توان به عنوان کلید موفقیت در تجارت امروز معرفی کرد. بسیاری از کسب و کارهای کوچک از طریق فروش اینترنتی رشد بسیار فوق العاده ای داشته اند و شما نیز می توانید با ایجاد یک سایت فروشگاهی محصولات خود را در سراسر کشور و حتی سراسر دنیا به فروش بگذارید.

افزایش فروش سایت و بهبود بازدهی

ممکن است برخی از افراد و شرکت ها که دارای وب سایت بوده و رتبه های خوبی هم در گوگل کسب کرده اند از میزان فروش خود رضایت نداشته باشند ، ما در این بخش برخی از رایج ترین مسائلی که باعث می شود کاربر با شما تماس نگیرد یا خرید نکند را توضیح داده و برای هر یک راه حل هایی مطرح کرده ایم. با ما همراه باشید.

افزایش فروش سایت و بهبود بازدهی

افزایش فروش سایت و بازدید یکی از مهم ترین مسائل مدیران وب سایت های فروشگاهی می باشد که به عوامل زیادی بستگی دارد ، همانطور که می دانید وب سایت ویترین انلاین شما و یکی از فروشندگان شماست و همانطور که اخلاق ، رفتار ، کلام و سایر توانایی های یک فروشنده در سود و زیان یک شرکت تاثیر گذار است ، عوامل مشابه نیز در وب سایت ها باعث کاهش و یا افزایش سود و زیان وب سایت ها می شود که باید به آن ها توجه و رسیدگی نمود .

برخی از عوامل موثر در افزایش فروش و بازدید وب سایت در زیر توضیح داده شده اند که به طور  کلی به آنها UX “User Experience” تجربه ی کاربری می گوئیم ، بدین معنا که کاربر یا مشتری از لحظه ی ورود به وب سایت با چه رنگها ، تصاویر و جملاتی مواجه میشود و چه چیزی را تجربه می کند

با توجه به اینکه در فروش اینترنتی مشتری با شما به طور مستقیم ارتباط برقرار نمی کند ، باید المان های وب سایت شما احساس اعتماد و اطمینان را برای او ایجاد کند. یکی از این المان ها وجود نماد اعتماد الکترونیکی است که هویت شما و کسب و کار شما را مشخص میکند. همچنین میتوانید با استفاده از سیستم چت انلاین پشتیبانی و تعهد خود را به کاربران نشان دهید.

نمایش صحیح وب سایت در مرورگرهای مختلف بسیار مهم است و بایستی از آن اطمینان حاصل کنید تا تمام مشتریان و کاربران وب سایت فروشگاهی شما را آنگونه که هست ببینند ، برای این منظور مرورگرهای رایج مانند گوگل کروم ،  مرورگر اپرا و موزیلا فایر فاکس  را چک کنید و از طراح سایت خود بخواهید که وب سایت را بدون هرگونه عیب و نقصی در این مرورگرها به شما تحویل دهد.

سایر مرورگرها معمولا از سیستم همین مرورگرهای معروف بهره می گیرند و یا کاربران آنها بسیار اندک می باشد.

مبادله و هر گونه خرید و فروشی بر پایه ی اعتماد دوطرفه انجام می شود و از آن جایی مشتریان شما و در برخی موارد محصول را نمی بینند باید هر اقدامی را به عمل بیاورید تا اعتماد انها را بدست آورید ، ایجاد حس اعتماد و امینت تاثیر بسیاری بر افزایش فروش سایت خواهد داشت.

برای این افزایش اعتماد کاربران می توانید با دریافت مجوزهای لازم مانند نماد اعتماد الکترونیکی و ثبت فروشگاه خود در ستاد ساماندهی و نمایش لوگوهای مربوط به این سازمان ها اعتماد مشتران خود را جلب کنید.

همچنین پاسخگویی به نظرات کاربران ، بازاریابی محتوا و سایر خدمات پشتیبانی بدون شک اعتماد مشتریان رابه دنبال خواهد داشت.

نحوه نمایش در مرورگرهای مختلف

پراستفاده ترین مرورگرها در ایران به ترتیب فایرفاکس، گوگل کروم و اینترنت اکسپلورر هستند. هریک از آنها دستورالعمل های خاصی را برای نمایش کدهای HTML و CSS بکار میبرند که موجب تفاوت نمایش یک صفحه در آنها میشود. اگر سایت شما بطور مثال در مرورگر کروم نمایش مناسبی نداشته باشد نزدیک به 30 درصد بازدیدکنندگان خود را از دست داده و پتانسیل بالایی برای افزایش فروش سایت به هدر خواهد رفت. به این مجموعه نحوه نمایش صفحات در گوشی های هوشمند و تبلت را نیز اضافه کنید.

ایجاد حس امنیت

برای یک فروشگاه اینترنتی جلب اعتماد مشتریان تاثیر زیادی بر افزایش فروش سایت خواهد داشت به این منظور با کسب مجوزهای لازم و نمایش آنها در صفحه اصلی سایت اعتبار و قانونمندی خود را به کاربران سایت نشان دهید. دریافت نماد اعتماد الکترونیکی و استفاده از درگاه پرداخت امن پاسارگاد میتوانند گزینه های مناسبی برای یک فروشگاه اینترنتی و افزایش میزان فروش نسبت به تعداد بازدیدکننده باشند.

کارایی سایت و راحتی استفاده

بعنوان یک مشتری در سایت خود ثبت نام کرده و یکی از محصولات را سفارش دهید، طی کردن تمامی مراحل ثبت نام و خرید، روش مناسبی برای شناخت معایب کار و بخش های نامفهوم آن است. همچنین مراجعه به سیستم

و بررسی صفحاتی که کاربران از سایت خارج میشوند میتواند راهگشای مناسبی برای شناخت کمبودهای موجود در سایت باشد.

ارتباط و شناخت دوطرفه با کاربران

طراحی و ساخت صفحاتی مناسب برای بخش های درباره ما و تماس با ما بر ایجاد یک ارتباط دو طرفه و حس شناخت متقابل موثر است. برای یک فروشگاه اینترنتی ارائه توضیحاتی کامل از نحوه سفارش، شرایط و ضوابط، نحوه تحویل، روشهای پرداخت و مسئولیت های فروشنده امری ضروری بوده و تاثیر زیادی بر افزایش فروش سایت خواهد داشت.

نظرات مشتریان

در نظر گرفتن بخشی برای نمایش نظرات مشتریان قبلی سایت و رضایت آنها از محصول خریداری شده مشوق مناسبی برای بازدیدکنندگان سایت به خرید بوده و میتواند افزایش چشمگیری در میزان فروش یک سایت اینترنتی ایجاد کند. واقعی بودن این بخش و پرهیز از بزرگنمایی و اسطوره سازی، آن را باورپذیر و قابل استناد خواهد کرد.

کاهش تعداد فیلدهای فرم ثبت نام یا خرید

طراحی فرم ثبت نام یا خرید برای یک سایت اصول مربوط به خود را دارد. کم بودن تعداد فیلدها و پرهیز از درخواست اطلاعات اضافی و غیرضروری شانس شما را برای تکمیل فرم از طرف مشتریان افزایش میدهد.

بخش سوالات متداول

برای سوالاتی که بطور معمول مشتریان از شما میپرسند بخش مجزایی ایجاد کرده و با دقت و حوصله جواب تمام آنها را بدهید. انجام این کار نه تنها حجم کاری شما را در آینده کاهش خواهد داد بلکه موجب راحتی و رضایت کاربران سایت نیز خواهد شد.

پاسخگویی و پشتیانی آنلاین

پاسخگویی آنلاین در سایت و پشتیبانی قوی برای یک فروشگاه اینترنتی بسیار مهم خواهد بود. شما میتوانید جواب مشتریان خود را همان زمان که در سایت حضور دارند بدهید و آنها را تشویق به خرید کنید. با راه اندازی یک سیستم ارتباط آنلاین در مدتی کوتاه شاهد افزایش فروش سایت و تاثیر آن خواهید بود.

برای افزایش فروش سایت و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری موارد دیگری را نیز میتوان در این لیست قرار داد که متناسب با زمینه کاری و نوع محصول ارائه شده اهمیت پیدا میکنند. هدف از این مقاله معرفی مهمترین موارد و جلب نظر شما به این بخش یعنی رضایت مشتریان بوده است. اگر شما هم روشهای ابتکاری و تجربیاتی موفق در افزایش فروش سایت خود داشته اید در بخش نظرات همین صفحه با دیگران در میان بگذارید.